Lura: Heranca Tętniący życiem, cudownie taneczny nowy album artystki oparty jest na charakterystycznym rytmie funany – tańca wywodzącego się z ojczyzny Lury – Wysp Zielonego Przylądka. Na płycie usłyszymy takie utwory, jak, między innymi: Maria di Lida, Sabi di Más i Ness Tempo di Nha Bidjissa.

W nagraniu trzech piosenek z płyty udział wzięło troje znakomitych gości: brazylijski bard Naná Vasconcelos (w tytułowym utworze Herança), Richard Bona (Barca di Papel, którą basista skomponował wraz z Lurą), a także wschodząca gwiazda muzyki z Wysp Zielonego Przylądka - Elida Almeida (Nhu Santiagu).

Herança to doskonała okazja na zapoznanie się z bogatą kulturą Wysp – zwyczajami i tradycjami ich mieszkańców To muzyczna podróż w towarzystwie najbardziej utalentowanej, charyzmatycznej wokalistki, jaka urodziła się tam w ostatnich dziesięcioleciach.