Dla dzieci

Ilustracja w książce popularnonaukowej dla dzieci i młodzieży W październiku w Filii nr 8 odbywały się lekcje biblioteczne dla klas IV szkół podstawowych pt. „Ilustracja w książce popularnonaukowej dla dzieci i młodzieży”. Lekcje prowadzone były w oparciu o wystawę plansz z ilustracjami do książki Piotra Sochy „Pszczoły”. Na początku lekcji uczniowie omawiali różnice między książką beletrystyczną a popularnonaukową, a także poznają funkcje, jakie ilustracja pełni w każdej z nich. W drugiej części lekcji uczniowie pracowali w 8 grupach. Każda z grup otrzymała pytanie, na które musiała odpowiedzieć korzystając z tekstu i ilustracji zamieszczonych na planszach. Pytania dotyczyły różnych aspektów życia pszczół, budowy ula czy wyglądu pszczelarza.