spotkania

Spotkanie z Lucyną Szłapką Filia nr 13 serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Lucyną Szłapką. Spotkanie będzie połączone z promocją książki "Moji pisani. Bojki, godki i wierszyki po ślonsku starki z Rybnika"

„Moji pisani. Bojki, godki i wierszyki po śląsku starki z Rybnika”- to tytuł książki autorstwa znanej regionalistki Lucyny Szłapki. Miłośniczka folkloru i śląskiej godki przez długie lata pracowała w Radlinie jako nauczycielka. Prowadziła dziecięcy zespół folklorystyczny „Radlinioki”. Jak pisze prof. dr hab. Helena Synowiec w recenzji tej publikacji „Efekty pracy twórczej Pani Lucyny Szłapki… istniały do tej pory jedynie w lokalnym obiegu…”

W pierwszej części tej ponad 250-cio stronicowej publikacji, ilustrowanej pięknie przez Kazimierę Drewniok, znajdzie czytelnik m. in.: opowiadania o utopku Zefliku i Zefliczku, dawnych zwyczajach, zajęciach ludzi czy szkole, codziennym życiu i troskach mieszkańców, słownik gwary i zastosowanych w książce zwrotów oraz wiersze na różne okazje.

Wstęp wolny.

10 listopada (piątek) godz. 10:00