Dla dzieci

Dzień Pluszowego Misia Filia nr 10 (Niedobczyce) chętnie współpracuje z Przedszkolem nr 25.
We wrześniu 4-5 latki po raz pierwszy odwiedziły naszą filię i zapoznały się z funkcjonowaniem biblioteki.
Na kolejnych spotkaniach poznawały liczby, kolory i rozwiązywały zagadki z książek Marianny Oklejak, oglądały bajki w teatrzyku Kamishibai, a 27 listopada bawiły się na urodzinach pluszowego misia.
GALERIA

28 listopada w Filii nr 8 (Smolna) obchodzone były urodziny Pluszowego Misia. Z tej okazji bibliotekę odwiedziło 100 uczniów klas I z ZSP nr 9 i nr 10 oraz klasy I A i I C z SP nr 34. Po przywitaniu gości bibliotekarka opowiedziała historię „narodzin” Pluszowego Misia, a następnie każde dziecko przedstawiło swojego ulubieńca. Kolejną atrakcją były konkursy na najlepiej przebranego misia, najładniejszą laurkę dla solenizanta, a także jedzenie miodku i układanie misiowych puzzli na czas. Po konkursach wszyscy złożyli życzenia swoim Misiom i odśpiewali „Sto lat”. Słodki poczęstunek i wspólna zabawa zakończyły świętowanie. Impreza jak co roku była współorganizowana z Radą Dzielnicy Smolna.
GALERIA

W Filii nr 2 w dzielnicy Maroko, odbyły się cykliczne spotkania z przedszkolakami. Tematem spotkań był Pluszowy Miś, którego święto przypadło w tym roku 25 listopada. Były zabawy, quizy, zagadki, układanie puzzli i czytanie misiowych opowiadań, a także "małe co nieco".
GALERIA

Dzieci z przedszkola nr 3 w dzielnicy Paruszowiec-Piaski świętowały Dzień Pluszowego Misia w Filii nr 4. Dzieci poznały Misie znane w literaturze, wysłuchały wierszy, opowiadań i piosenek o misiach.