Dla dzieci

"Księżyc na tapetę" W listopadzie w Filii nr 8 (Smolna) odbywają się zajęcia pt. „Księżyc na tapetę”, w których biorą udział uczniowie klas II z SP nr 34, SP nr 11, ZSP nr 9 oraz ZSP nr 10 w Rybniku.
Zajęcia są przeprowadzone w oparciu o książkę Ewy Nowak „Apollo 11” i składają się z dwóch części.
W pierwszej części dzieci rysują to, co ich zdaniem znajduje się na Księżycu, słuchają dźwięków, które zostały zarejestrowane w kosmosie.
Następnie czytają fragmenty książki „Apollo 11” oraz oglądają zdjęcia z powierzchni Księżyca i z Kosmosu.
W drugiej części uczniowie zamieniają się w małych kosmonautów – tworzą własny krajobraz księżycowy metodą frottage. Tą samą metodą wykonują też odcisk swojego buta.
Każde zajęcia kończy krótkie podsumowanie.