Evanescence: Synthesis Grupa Evanescence powraca z albumem "Synthesis" – czwartym w dyskografii i najbardziej ambitnym dziełem w karierze!

Autorzy hitów "Bring Me To Life" i "Immortal" prezentują się na nim w innym wcieleniu – z orkiestrą symforniczną i w elektronicznych aranżacjach.

Evanescence (aktualny skład zespołu to poza Amy basista Tim McCord, perkusista Will Hunt, gitarzysta Troy McLawhorn i gitarzystka Jen Majura) nad krążkiem pracowali z producentem Willem Huntem i aranżerem/kompozytorem Davidem Campbellem.

Album zawiera nowe wersje hitów zespołu ze wszystkich trzech płyt a także dwie nieznane dotąd piosenki – w tym singlowy "Imperfection".

Specjalnym gościem w drugim nieznanym dotąd utworze na płycie ("Hi-Lo") jest słynna skrzypaczka Lindsey Stirling.