Kortez: Mój dom Mój dom – drugi album polskiego muzyka Korteza.

Jego debiutancki album "Bumerang" był jedną z najchętniej kupowanych płyt w 2015 i 2016 roku. Jej nakład przekroczył 90 tyś. egzemplarzy.

"Mój dom" to obrazowa, osadzona w czterech ścianach i 9 aktach historia rozpadu związku. Płytę tworzyli ludzie z najbliższego otoczenia Korteza. Praca nad nią zajęła 18 miesięcy. Producentem, podobnie jak wypadku "Bumeranga" był Olek Świerkot. Większość partii instrumentalnych Kortez nagrał z kolegami ze swojego zespołu (Krzysztof Domański, Kuba Galiński, Lesław Matecki i Marcin Ułanowski). Za teksty odpowiedzialna była Agata Trafalska, która pracowała nad nimi z Kortezem. Pomogli im: Roman Szczepanek (znany z "Bumeranga"), Mateusz Dopieralski (Bitamina) i Maks Kucharski (były współlokator Korteza z duetu Max Fiszer).

Całości obrazu płyty dopełnia okładka, inspirowana frontem płyty "Blues" zespołu Brekout. Zdjęcie okładkowe zrobił Konrad Prajsnar, najbliższy przyjaciel Korteza. Płytę zapowiada singiel "Dobry moment", który w dzień po premierze trafił do grona najpopularniejszych filmów na polskim YT.