Boxx Igor: Delirium Igor Boxx to solowy projekt Igora Pudło – współtwórcy legendarnego wrocławskiego duetu Skalpel, jednego z najważniejszych polskich zespołów XXI wieku. Płyta „Delirium“ to, jak mówi sam Igor, „psychologiczny autoportret pamięciowy“, brakujące ogniwo pomiędzy płytą Skalpela „Konfusion“ a albumem „Breslau“ – solowym debiutem Igora w Ninja Tune.

Jazzrockowe inspiracje spotykają się tu z psychodelią, krautrockiem i nową falą, tworząc mozaikę muzycznych halucynacji. Przerwa w działalności Skalpela umożliwiła Igorowi wydanie kilku albumów z muzyką z jednej strony nawiązującą do nowatorskiej koncepcji Skalpela, a jednocześnie realizującą oryginalną, autorską koncepcję Igora. Muzyka artysty pełna jest niepokojących, psychodelicznych dźwięków, składających się zarówno na energetyczne, mocno zrytmizowane utwory, jak i mroczne, ambientowe dźwiękowe krajobrazy. Kompozycje odwołują się do tradycji krautrocka, jazzu, hip hopu, awangardy oraz muzyki filmowej, co stanowi doskonałą syntezę najważniejszych wątków współczesnej muzyki. Mieszanka ambitnej elektroniki z elementami psychodelii spotyka się na koncertach Igora ze spektakularnymi wizualizacjami.

Album „Breslau”, wydany w 2010 w barwach Ninja Tune, to muzyczna fantazja na temat oblężenia Wrocławia przez Armię Czerwoną w 1945 roku. Album został bardzo wysoko oceniony przez krytykę muzyczną i pojawiał się w zestawieniach najlepszych płyt roku (m.in. w plebiscycie trójkowego Radiowego Domu Kultury, drugie miejsce w rankingu Polska Płyta Roku portalu Era Music Garden, nominacja do nagrody SuperHiro oraz nominacja do trójkowej nagrody „Mateusze” w kategorii „Wydarzenie”. Kontynuacją były wydawnictwa „Last Party in Breslau” (2011) oraz „Dream Logic” (2012) będące elektroniczno-taneczną odsłoną inspiracji Igora.