Audiobooki

Przemysław Semczuk: Kryptonim "Frankenstein" Joachim Knychała, seryjny morderca kobiet, zaczyna terroryzować Śląsk w połowie lat 70. Dorasta w poczuciu własnej inności, jako dziecko Polaka i Niemki, przez babkę nazywane „polskim bękartem”. W wieku osiemnastu lat zostaje oskarżony o gwałt i trafia do więzienia, z którego powraca już jako inny człowiek, przeświadczony o podstępnej i prowokatorskiej naturze kobiet. Choć w domu jest dobrym mężem i ojcem, a w pracy wzorowym górnikiem, co jakiś czas zmienia się w brutalnego mordercę, który krąży po okolicy, polując na bezbronne ofiary. Zbeletryzowaną historię Knychały słucha się niczym trzymający w napięciu kryminał. Kryptonim „Frankenstein” to barwny obraz przesiąkniętego alkoholem i przemocą robotniczego Śląska lat 70. i 80.