Materiały

IBUK Libra – darmowy dostęp do e-książek Serwis IBUK Libra umożliwia dostęp do elektronicznych publikacji z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych wydawnictw.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku dołączyła do Śląskiego Konsorcjum IBUK – dzięki temu oferujemy naszym czytelnikom bezpłatny dostęp do 1504 tytułów książek elektronicznych (literatura akademicka i specjalistyczna, literatura popularna).

Każdy zarejestrowany czytelnik naszej biblioteki może otrzymać darmowy kod do zdalnego dostępu. Kody można pobrać w Informatorium (Biblioteka Główna, ul. Szafranka 7), we wszystkich filiach bibliotecznych oraz poprzez e-mail informatorium@biblioteka.rybnik.pl (prosimy o podanie danych niezbędnych do identyfikacji czytelnika: imię, nazwisko, adres, nr karty bibliotecznej).

IBUK Libra to:
• całodobowy dostęp do wirtualnej czytelni z dowolnego miejsca
• największy zbiór publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych, beletrystycznych
• szybki podgląd pełnych tekstów
• spersonalizowana sfera czytania książek w chmurze (osobiste konto myIBUK)
• zaawansowane narzędzia pracy z tekstem, m.in.: zaznaczanie fragmentów, tworzenie notatek, tagowanie, bezpośrednie powiązanie zagadnień i treści książek ze słownikami i encyklopediami PWN
• możliwość czytania na urządzeniach mobilnych

IBUK Libra
Instrukcja korzystania z IBUK Libra
Wykaz dostępnych książek

Kody dostępu do serwisu IBUK Libra wydane do 14 sierpnia 2015. po tym terminie tracą ważność.
Nowe kody do pobrania w Informatorium PiMBP w Rybniku osobiście
lub poprzez e-mail: informatorim@biblioteka.rybnik.pl
Nowe kody są ważne do 04.08.2016 roku.

UWAGA!
Czytelnicy którzy korzystali już wcześniej z kodu, nie rejestrują się po raz kolejny, tylko logują i dodają nowy kod PIN.