Inicjatywy

Filia nr 4 – Zielone gry Filia nr 4 (Paruszowiec-Piaski) bierze udział w edukacyjno-ekologicznym projekcie „Zielone gry”.

Zielone Gry. Biblioteki i organizacje pozarządowe włączają młodych do gry o przyrodę.
Jest to projekt edukacyjno-ekologiczny, a edukacja odbywa się w nim w bardzo atrakcyjny sposób: za pomocą gier planszowych oraz internetowej. W ten sposób chcemy zwiększyć wiedzę młodych ludzi (od gimnazjalistów po studentów) na temat bioróżnorodności, zmian klimatu oraz ekonomicznej wartości ekosystemów. Inspirujemy się ideą serious games, czyli gier, które nie tylko bawią, ale również skłaniają do refleksji, przekazują wiedzę lub pozwalają nabywać umiejętności.

Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Centrum Rozwiązań Systemowych w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Fundacją Ekorozwoju w ramach programu PL02 Ochrona bioróżnorodności i ekosystemów, finansowanego z Funduszy EOG.