NOC BIBLIOTEK 2016 Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku bierze udział w  II wydaniu krajowym „Nocy Bibliotek" - tym razem pod hasłem: WOLNO CZYTAĆ! W tym roku nocna zabawa rozgrywać się będzie w iście szekspirowskiej scenerii, która nosi nazwę „Szekspir nocy letniej".

PROGRAM:
• 18:00 – Bal u Capulettich – koncert muzyki dawnej;
• 19:00 – „Kłopot z tragediami” – sztuka teatralna w wykonaniu grupy „Nieposkromieni” z Gimnazjum nr 3 w Rybniku;
• 20:00 – „Seks i przemoc, czyli o Szekspirze”– spotkanie z Wojciechem Orlińskim, dziennikarzem, pisarzem, publicystą związanym z „Gazetą Wyborczą”;
• 21:30 – Szekspir wieczorową porą, czyli jak prawdziwy Angol czyta… – Szkoła Języków Obcych Britannia z Rybnika prezentuje;
• 22:30 – Wszystko dobre, co się dobrze kończy - projekcja filmu.

Podczas „Nocy Bibliotek” czytelnicy będą mieli okazję wziąć udział w zabawie bibliotecznej „Kod Szekspira”, która da szansę na amnestię i nagrody.

Pozostałe atrakcje:
- Kryzarnia – bibliotekarze witają czytelników i zachęcają do tworzenia i założenia elżbietańskich kryz (uczestnicy zabawy „Kod Szekspira” za założenie kryzy zdobywają 1 punkt);
- Wesołe kumoszki z Windsoru będą częstować herbatą i elżbietańskimi ciastkami;
- Kiermasz u Kupca weneckiego – w Magazynie Książki będzie można przeglądać
i kupować książki za złotówkę;
- Szekspirowska bawialnia – zabawy plastyczno-twórcze.
- Teatr dawny i jego tajemnice – Oddział dla Dzieci i Młodzieży zaprasza najmłodszych do tworzenia teatru elżbietańskiego.

Nocy bibliotek towarzyszy wystawa poświęcona Williamowi Szekspirowi w 400. rocznicę śmierci.

4 czerwca 2016 r.
godz. 18:00 - 24:00