CKA „Bez prądu”: Arek Zawiliński Tym razem na scenie rybnickiej biblioteki wystąpi Arek Zawiliński. Koncert będzie okazją do promocji najnowszej płyty artysty „Na rozdrożu”.

__________
Arek Zawiliński – bluesmen, kowboj, poeta drogi, autor muzyki, tekściarz, wokalista, gitarzysta posługujący się technikami fingerpicking slide i bottelneck. Koncertował na festiwalach w Polsce, Francji, Czechach, Słowacji jak i grywał na ulicach Amsterdamu. Ma za sobą koncerty live w Polskim Radio Gdańsk 2x, Bydgoszcz, Rzeszów itp. Laureat wielu festiwali mi. FAMA w Świnoujściu, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, Zaczarowany Świat Harmonijki w kategorii gitara Poznań. Piosenkarnia – Kraków, występ w studiu radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej itd. Współpracował m.in. z zespołami Stare Dobre Małżeństwo, Ostatnia Wieczerza w Karczmie Przeznaczonej do Rozbiórki, Kropla Życia, Zabrzańska Orkiestra Rockowa, BGB, oraz ze śpiewającym aktorem Lechem Dyblikiem. Twórca formacji Na Drodze.

Oficjalne wydawnictwa :
„Tam gdzie zaczyna się mój świat”- Dalmafon 2007;
„Blues Dziewięciu” – Dalmafon 2010;
„Żelazna” – Flower Rekord 2012;
„Na Rozdrożu”- Dalmafon 2015.

Fragmenty recenzji:

Jeśli istnieje coś takiego jak polski blues, to z pewnością Arek Zawiliński wraz z zespołem Na Drodze należą do jego najznamienitszych przedstawicieli.

Magazyn Gitarzysta – Kuba Chmiel

Arek Zawiliński to klasa sama dla siebie. Autor skończony, pełen doświadczeń, przesiąknięty w równym stopniu poezją co prozą. Zna niejeden dobry folkowy tekst, niejedną melodię i umie z takich światowych cegiełek zbudować solidną budowlę na wskroś polską, bieszczadzką, a jednak uniwersalną. A to sztuka.

Bluesonline

10 czerwca 2016r., godz. 20:00