Inicjatywy

Zmierz się z legendą Chwałowic Masz od 13 do 18 lat i mieszkasz w Chwałowicach? Chcesz poznać nietuzinkowe historie i legendy Chwałowic? A może wyżyć się artystycznie w glinie i wielkich makietach? Chcesz coś zmienić w swojej okolicy, ale nie wiesz skąd pozyskać na to środki?

Fundacja Cylinder zaprasza na serię 8 warsztatów, na których wspólnie na nowo odkryje skarby Chwałowic. Przyjdź na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się o 16:00 w poniedziałek 18.07 w Domu Kultury w Chwałowicach przy ul. 1 maja 91B.

Kolejne warsztaty:
DIGITALIZACJA - za pomocą przenośnych skanerów utrwalać będziemy dostępne zasoby historyczno-kulturowe (pocztówki, zdjęcia, mapy itp.)
INICJATYWA WŁASNA - dowiecie się, skąd można pozyskać środki na realizację własnych pomysłów - np. wybudować tor rolkalski, boisko do kosza lub gdzie wynająć salę na próby swojego zespołu.
WARSZTATY ARTYSTYCZNE - będziemy tworzyć ogromne ilustracje i instalacje do legend i historii związanych z Chwałowicami, naprasowywanki na koszulki oraz gliniane figurki.
URBAN ARCHITECT - stworzymy ogromną makietę Chwałowic, na której planować będziemy rozwiązania podnoszące atrakcyjność Chwałowic.

Zaplanowano 8 spotkań, średnio po 3 godziny każde, na przestrzeni lipca/listopada tego roku w terminach ustalonych z grupą. W międzyczasie uczestnicy otrzymają środki na realizację mini-projektów na terenie Chwałowic.

Więcej informacji znaleźć można na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1054498657972933/ mailowo: kontakt@cylinder.org.pl
oraz pod numerem telefonu: 732 022 602.

Projekt został dofinansowany ze środków programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich i jest organizowany we współpracy z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Rybniku i Rybnicką Agencją Wydawniczą.