Na rybnickim rynku rozbrzmiało „Quo Vadis” W sobotę 3 września po raz piąty cała Polska zaczytywała się w powieści Henryka Sienkiewicza „Quo Vadis”. Nie inaczej było w Rybniku, gdzie Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała wspólne czytanie.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Tegoroczna lektura została wybrana podczas internetowego głosowania spośród pięciu propozycji i tym oto sposobem w miastach całej Polski można było usłyszeć o losach Ligii i Winicjusza, głównych bohaterów powieści.

Rybnicka biblioteka ponownie postanowiła „wyjść w miasto” i zaaranżowała wspólne czytanie na rybnickim rynku.

Czytaj więcej - relacja