CKA „Bez prądu”: Galisz, Adamek i Tłustochwicz Tym razem na scenie rybnickiej biblioteki wystąpi duet gitarowy Inaczej w składzie: Paweł Galisz i Michał Adamek. Przy akompaniamencie gitar poezje Mateusza Chomickiego zaśpiewa Piotr Tłustochowicz.

Duet gitarowy „Inaczej” to projekt muzyczny wykorzystujący połączenie gitary akustycznej i basowej. Założyciele duetu, Michał Adamek i Paweł Galisz zainspirowani muzyką jazzową podjęli się aranżacji standardów jazzowych na dwa instrumenty. Ponad dwuletnia współpraca zaowocowała powstaniem sześciu własnych kompozycji. Muzycy podczas koncertów nawiązują między sobą dialog instrumentalny, który pozwala im w ekspresyjny sposób przekazać muzykę słuchaczowi.

Piotr Tłustochowicz to pochodzący z Rybnika wokalista, pianista i kompozytor. Aktualnie mieszkaniec Nysy i student 3. roku wokalistyki jazzowej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie. Finalista 6. edycji „The voice of Poland” oraz laureat wielu ogólnopolskich festiwali piosenki m.in. 2011 roku otrzymał nagrodę za najlepszy debiut kompozytorski na festiwalu Spotkań Zamkowych w Olsztynie. Koncertuje w Polsce ze swoim zespołem muzycznym, z którym wykonuje muzykę z pokroju jazzu i poezji śpiewanej. Współpracował między innymi z takimi postaciami jak Andrzej Poniedzielski, Jacek Bończyk, Grzegorz Nagórski, Jerzy Satanowski oraz Andrzej Piaseczny.

Autor fotografii muzyków i wokalisty: Tomasz Dubis.

20 stycznia 2017 r.
Biblioteka Główna