Eksperymenty Andrzeja Bieniaka cz.2 Wystawa pt. „Potęga natury” stanowi drugą część ekspozycji „Eksperymenty Andrzeja Bieniaka”. Ujęte na niej w kadr żywioły to fotograficzne pamiątki z pobytu pana Andrzeja w Szwajcarii oraz z jego wędrówek po Polsce.

Wystawa potrwa do marca 2017 r.
Andrzej Bieniak
Rybniczanin od lat 70. pasjonujący się fotografią. Uczestniczył w wielu wystawach fotograficznych. Ekspozycją najbardziej oddaloną od Rybnika była ta realizowana w 2014 roku, podczas obchodów dni Burgundii we francuskim Saint-Vallier.

Przez kilkadziesiąt lat fotograficznej aktywności w obiektywie Andrzeka Bieniaka znalazły się takie tematy jak: człowiek i jego praca, ruch, sporty wyczynowe, przestrzeń krajobrazu i dusza ukryta w detalu. Fotograf ma za sobą również okres fascynacji zdjęciami czarno-białymi.