DKK filii nr 2: rozmowy o Kilarze Tym razem uczestnicy będą rozmawiać o książce „Takie piękne życie. Portret Wojciecha Kilara” Barbary Gruszki-Zych.

Moderatorem spotkań DKK w filii nr 2 jest Hanna Koper.
______________
Najbardziej osobisty portret słynnego kompozytora po jego śmierci.

Autorka jest dziennikarką, która przeprowadziła z Kilarem najwięcej wywiadów prasowych. Ich znajomość wybiegała jednak poza spotkania zawodowe. Znana i nagradzana poetka, autorka znakomitych reportaży, wielokrotnie odwiedzała dom Kilarów, także za życia żony kompozytora. Łączyła ich niezwykła więź, której efektem jest znajomość domu, inspiracji i najgłębszych motywów działalności autora, nie tylko muzyki filmowej. Szczególnie przejmująca jest opowieść o umieraniu pana Wojciecha – nieznane dotąd fakty z ostatnich chwil przed śmiercią to prawdziwa lekcja pokory wobec tajemnicy życia.

Mocna, poruszająca literatura faktu.
(źródło opisu: www.empik.com).

23 lutego, godz. 16:00