Bajki słuchajki

Marcowe warsztaty z Marcinem Miturą Przedstawiamy relację Joanny Bulandry (autorka projektu):

Warsztaty były naprawdę intensywne. Najpierw odsłuchaliśmy nagrania zrobione na poprzednim spotkaniu w MDPS. Wszyscy byli zgodni, że nagrywanie w odpowiednich warunkach akustycznych to co najmniej połowa sukcesu.
Następnie zabrał głos gość specjalny — rybnicki plastyk Marcin Mitura. Jedną z dziedzin sztuki, uprawianą przez pana Marcina, jest grafika komputerowa, a specjalnością — tworzenie na ekranie smartfona rysunków wyimaginowanych postaci, nazywanych przez autora „osobowościami”. Powstały ich już setki. Każda ma nadane imię pasujące do jej charakteru.

Pan Marcin tworzy bardzo szybko — na uzupełnienie kolekcji o kolejną osobowość wystarczy niewiele ponad kwadrans, a zastosowane narzędzie pozwala tworzyć prawie w każdych warunkach — w kolejce, na przystanku i być może nawet podczas niezbyt interesującego spotkania.

Kolejne spotkania:
– W kwietniu nie planujemy typowych zajęć warsztatowych. Będą oczywiście spotkania, ale w podgrupach roboczych. Na pierwszy tydzień kwietnia (3–5 kwietnia) jesteśmy umówieni w studio nagrań. Będziemy robić nagrania „na czysto”.Studio nagrań to rybnicka firma No Fear Records. W nagraniach będą uczestniczyć seniorzy uczestniczący w projekcie (z koła emerytów z Paruszowca, z MDPS i „wolni strzelcy”) – wyjaśnia pani Joanna.