spotkania

Wieczór poetycki Henryka Cierniaka za nami Wieczór poetycki był okazją do zapoznania się z tomikiem wierszy Henryka Cierniaka pt. „Wydmuszka”. Fragmenty tomiku przeczytał autor oraz Mariusz Banaszkiewicz przy akompaniamencie gitary (Krzysztof Czeremużyński).

Henryk Cierniak, rocznik 1956, poeta, tłumacz, pedagog, anglista, recenzent. W 2012 r. wydał debiutancki tomik poezji zatytułowany „Wyznawca skóry”, gdzie zamieścił wiersze z różnych okresów życia, począwszy od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Publikuje w pismach kulturalnych, polskich i zagranicznych takich jak: „Śląsk”, „Poezja Dzisiaj”, „MAYDAY magazine” czy „Beltway Poetry Quarterly”, jego utwory są też obecne w antologiach poezji, także w Czechach. Laureat konkursów literackich. Swoje wiersze czytał na wieczorkach autorskich, były one także prezentowane na antenie Radia Katowice w audycjach redaktora Macieja Szczawińskiego.
We wrześniu 2016 r., w ramach nowej serii pn. Śląski Witraż, nakładem Fundacji Thesaurus i Wydawnictwa „Śląsk” oraz pod patronatem miesięcznika społeczno-kulturalnego „Śląsk” ukazał się jego drugi tom poezji zatytułowany „Wydmuszka”. Należy do usytuowanych w Rybniku grup twórczych Przewoźny Klub Literacki i Wolna Inicjatywa Artystyczna „Wytrych”. Mieszka w Rudach Raciborskich.

Biblioteka Główna
ul. Szafranka 7