spotkania

Spotkanie podróżnicze z Piotrem Milewskim Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z podróżnikiem, autorem „Dzienników japońskich” – Piotrem Milewskim.

Opis książki „Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia”:
Książka autora bestsellerowej „Transsyberyjskiej”.

Piotr Milewski dotarł do Japonii w roku Królika. Akurat zaczęła się pora deszczowa i nad Wyspami na półtora miesiąca zawisła szara zasłona z chmur. W powietrzu unosił się gorzki zapach gnijących wodorostów. Japończycy uznają ten okres za piątą porę roku o nazwie tsuyu, co znaczy – śliwkowy deszcz. Bogowie są wtedy bliżej, ale czy sprzyjają wędrowcom?

Wybrał najbardziej wymagający rodzaj podróżowania. Japonię poznawał samotnie, bez planu, pieniędzy, jeżdżąc autostopem i śpiąc pod gołym niebem.

Próbował uchwycić ducha archipelagu i zrozumieć mieszkających tam ludzi, którzy mimo że gościnni i serdeczni – pozostali dla niego zagadką.

Dzienniki japońskie to nie tylko zapis zdarzeń czy spotkań, ale i opowieść
o podróżowaniu jako takim: o jego filozofii i sensie, a także piętnie, jakie odciska na świadomości wędrowca.

27 kwietnia, godz. 17:00
Biblioteka Główna