KONKURS KONKURS (ZAMKNIĘTY)
Zapraszamy wszystkich czytelników rybnickiej biblioteki do wzięcia udziału w konkursie dotyczącym naszej powieści internetowej.

Pytanie konkursowe brzmi:

Do których dzieł kultury amerykańskiej nawiązują tytuł oraz Prolog powieści „Grona śmiechu. Kto zabił Dicka Palmera”?

Za prawidłową odpowiedź uznajemy podanie trzech tytułów i ich autorów/twórców. Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres powiescinternetowa@gmail.com, wpisując w tytule wiadomości „Konkurs”, a w treści podając imię i nazwisko.

Na odpowiedzi czekamy do 1 czerwca 2017 r. Dzień później podamy prawidłowe odpowiedzi.

Nagrodę w konkursie, którą jest atrakcyjna nowość książkowa wręczymy 3 czerwca 2017 r. podczas Nocy Bibliotek. Trafi ona do czytelnika, który
jako pierwszy prześle do nas prawidłową i kompletną odpowiedź.

PRAWIDŁOWA ODPOWIEDŹ NA PYTANIE KONKURSOWE :

Prolog powieści internetowej odwołuje się do fragmentu „Buszującego w zbożu”
J. D. Salingera. Tytuł „Grona śmiechu. Kto zabił Dicka Palmera?” stanowi nawiązanie do powieści Johna Steinbecka „Grona gniewu” oraz serialu „Miasteczko TwinPeaks” stworzonego przez Davida Lyncha i Marka Frosta.

Konkurs został nierozstrzygnięty.