spotkania

Japonia – kraj wilgotności i białych koszul Zamiłowanie do czystości, strach przed trzęsieniem Ziemi, segregacja odpadów, pociągi, pralnie, punktualność – to tylko niektóre kwestie, które poruszył na spotkaniu podróżniczym Piotr Milewski, autor „Dzienników japońskich”.

Goście spotkania na chwilę mogli przenieść się do Japonii za sprawą wizyty w rybnickiej bibliotece pisarza i podróżnika, Piotra Milewskiego, który 27 kwietnia podzielił się swoją miłością do Kraju Kwitnącej Wiśni.

Japońskim pozdrowieniem gość przywitał się z publicznością i przyznał, że imię Piotr w kulturze japońskiej jest praktycznie nie do wymówienia. Autor przebywał w Japonii 9 lat i do dzisiaj jego imienia większość mieszkańców nie jest w stanie wymówić. Następnie za pomocą mapy pan Piotr pokazał, gdzie zaczął swoją wielką życiową podróż, której przebieg spisał na karty swojej książki „Dzienniki japońskie”.

Ciąg dalszy relacji