Odjazdowy Bibliotekarz Filia nr 4 PiMBP w Rybniku zaprasza na V rajd rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”, czyli rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich miłośników książek, bibliotek i rowerów.

Startujemy 10 czerwca o godz. 9.00 (zbiórka od godz. 8.00).

Miejsce:
Filia nr 4 PiMBP
ul. Za Torem 3b
Paruszowiec-Piaski, Błonia.

Odjazdowemu Bibliotekarzowi towarzyszyć będzie bookcrossing (bezpłatna wymiana książek).

Atrakcje: przebieg szlaku jest atrakcyjny topograficznie i przyrodniczo. Będzie też kilka ciekawostek historycznych, które przedstawi Aleksander Żukowski – przewodnik i prawdziwy turystyczny pasjonat, autor m.in. przewodnika po szlakach rowerowych, pieszych i dydaktycznych Rybnika „Szlakami Zielonego Śląska”.

TRASA PRZEJAZDU

Kolorem akcji jest pomarańczowy (uczestnicy proszeni są o założenie w miarę możliwości pomarańczowych koszulek).

Trasa rajdu: ok. 40 km.

Rybnik jest już na mapie akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”.

MARSZRUTA