NOC BIBLIOTEK „Amerykański sen” – pod taki hasłem odbędzie się tegoroczna Noc Bibliotek.

Podczas nocnej imprezy będzie okazja do posłuchania jazzu, spotkania z Ewą Winnicką, reporterką, autorką m. in. książek „Nowy Jork zbuntowany” czy „Milionerka. Zagadka Barbary Piaseckiej-Johnson” oraz do rozmowy o amerykańskich snach z Jackiem Kurkiem. Ponadto będzie można wziąć udział w grze Route 66, która da szansę na nagrody lub uzyskanie amnestii.

Zaplanowano także: noc otwartego magazynu i jaskinię hazardu Viva Las Vegas – scrabble, bingo, ruletka. Zapraszamy również do bistro „Gruby Elvis” (m.in. popcorn, donaty, coca-cola).

Harmonogram:

18:00 Jazz Po KreDzie

koncert

19.00 – „New York, New York”

spotkanie z autorką reportaży, EWĄ WINNICKĄ

21.00 – ‘I have a dream’, o amerykańskich snach (i nie tylko)

wykład dra Jacka Kurka

22.15 „Grona śmiechu. Kto zabił Dicka Palmera?”

finałowe odczytanie i rozdanie nagród

23.00 Route 66

wręczenie nagród.

III wydanie krajowe akcji Noc Bibliotek 2017 odbywa się pod hasłem „Czytanie porusza", idąc tym tropem rybnicka biblioteka postanowiła wyruszyć do Stanów Zjednoczonych, by przyjrzeć się bliżej literaturze i kulturze amerykańskiej.

3 czerwca 2017
Biblioteka Główna