Tydzień Bibliotek pod znakiem książki Tydzień Bibliotek rozpoczęła 6. edycja „Biblioteki na trzepaku” (pod hasłem „Bajkolandia”) – impreza plenerowa filii nr 18, podczas której przedszkolaki z dzielnicy Maroko-Nowiny mają okazję do integracji. Na „trzepaku” pojawiły się elfy i czarodzieje, które wzięły udział w zabawie na Bajkowym Placu Zabaw przy ulicy Orzepowickiej, za blokiem nr 14.

Wystąpił teatrzyk kukiełkowy Stowarzyszenia 17-tka, dzieci obejrzały także występ uczniów ZSP nr 13 w Rybniku. Finałem wydarzenia był pokaz judo w wykonaniu zawodników z Kejza Team (w tym Piotr Kuczera i Anna Borowska). Prezentację poprowadził trener, Prezes Zarządu Kejza Team – Artur Kejza. Wymiana książek dla małych i dużych, śpiew, zabawy ruchowe towarzyszyły imprezie. – Majowa impreza jest największą atrakcją dla dzieci, gdyż tutaj mogą pokazać swoje talenty aktorskie, muzyczne i podsumować całoroczną pracę. Pogoda jak co roku również dopisała, jesteśmy bardzo zadowoleni. Dziękujemy bardzo za zaproszenie i za rok również przyjedziemy – powiedziała Grażyna Kotula, nauczyciel ZSP13 w Rybniku.

Z kolei w filii nr 8 na Smolnej zorganizowano dla dzieci warsztaty lalkarskie pod okiem Marka Żyły zatytułowane „W pracowni pana Geppetta”. Lalkę teatralną można było także zgłosić do konkursu plastycznego „Baśniowa Parada”, który trwał dwa miesiące, a finał, czyli ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpił 11 maja w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży w Bibliotece Głównej. Najmłodszy z uczestników konkursu miał 2,5 lat, a najstarsi to reprezentanci Domu Dziennego „Wigor-Senior” w Lyskach.

Pełna relacja

GALERIA - Biblioteka na trzepaku
GALERIA - Warsztaty lalkarskie Marka Żyły
GALERIA - Baśniowa Parada
GALERIA - Rafał Witek
GALERIA - Justyna Sobolewska

Relacje z działań w ramach Tygodnia Bibliotek organizowanych w filiach bibliotecznych znajdują się tutaj.