Rag’n’bone Man: Human Human Rory Graham, bardziej znany jako Rag’n’Bone Man, jest jednym z najpopularniejszych muzycznych odkryć końca 2016 roku. Stacja BBC uznała go za jedną z muzycznych nadziei na przyszły rok (znalazł się w czołówce listy "BBC The Sound Of 2017"), a także – obok Dua Lipy – nominowano go do prestiżowej nagrody "Critics’ Choice Award". Lista laureatów tej ostatniej nagrody z poprzednich lat obejmuje m.in. Adele, Sama Smitha i Emilie Sande. Jego debiutancki krążek długogrający zatytułowany tak, jak jego przebój, który niespodziewanie wyrósł na jeden z największych przebojów roku 2016 "Human" ukaże się 10 lutego 2017.

Sukces Rag’n’Bone Mana jest w pełni zasłużony – 31-letni artysta występuje przed publicznością ponad połowę swojego życia. Zaczynał jako 15-letni raper w rodzinnym Uckfield by 4 lata później, zachęcony przez ojca, zaczął śpiewać w klubach bluesowych. Miłość do bluesa i rapu udało mu się pogodzić kiedy dołączył do hip-hopowego składu The Rum Committee z Brighton, regularnie koncertującego także w Brixton w Londynie. Trzy wydane EPki ("Bluestown", "Wolves" i "Disfigured") przysporzyły mu całkiem dużą grupę fanów już na początku światowej kariery.

Debiutancki album długogrający Rag’N’Bone Mana wyprodukował Mark Crew, odpowiedzialny za pierwszy krążek grupy Bastille.