Sevenfold Avenged: The Stage Siódmy album studyjny Avenged Sevenfold. Zespół zaskoczył fanów niezapowidzianą premierą! Avenged Sevenfold to pierwszy rockowy zespół, który wydał płytę jako niespodzianka dla fanów! Premiera została poprzedzona specjalnym koncertem w technologii 3D/360 stopni, który odbył się na dachu Capitol Records Tower w Hollywood. Koncert został ponadto transmitowany na żywo na całkowicie nowej platformie cyfrowej Universal Music Group - VRTGO VR.

The Stage” to następca wydanej w 2013r. płyty „Hail To The King”, która zadebiutowała na 1. Miejscu The Billboard 200. Album został wyprodukowany przez muzyków zespołu z pomocą Joe Barresi (Queens of the Stone Age, Tool). „The Stage” zawiera 11 utworów poświęconych tematyce sztucznej inteligencji. Płytę zamyka 15-minutowe nagranie mówione, w które zostało wplecione wystąpienie astrofizyka Neila deGrasse Tyson’a. Płytę promuje singiel „The Stage” z teledyskiem nakręconym przez Chrisa Hopewella (Radiohead, The Killers). „The Stage” to pierwsza płyta nagrana z Brooksem Wackermanem w składzie – perkusistą znanym ze współpracy z Bad Religion, a także Tenacious D oraz Suicidal Tendencies.