Odjazdowy rajd za nami Organizatorem rajdu jest filia nr 4 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rybniku na czele z Bogumiłą Ziołko-Napieralską - kierowniczką paruszowieckiej biblioteki.

„Odjazdowy Bibliotekarz” to rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników oraz miłośników książek, bibliotek i rowerów. Rajdowi towarzyszy bookcrossing (bezpłatna wymiana książek).

Podczas trasy ciekawostki historyczne przedstawiał tradycyjnie Aleksander Żukowski – przewodnik i turystyczny pasjonat, autor m.in. przewodnika po szlakach rowerowych, pieszych i dydaktycznych Rybnika „Szlakami Zielonego Śląska”.

Kolorem akcji był pomarańczowy.Trasa rajdu liczyła ok. 40 km. Uczestnicy przejechali przez następujące punkty trasy: Ligota, Chwałowice, Kielowiec, tężnia w Radlinie, kopalnia „Ignacy" w Niewiadomiu, las Beata i powrót do Paruszowca.
Rajd liczył ok. 60 rowerzystów.

W rajdzie wziął udział Jan Fiałkowski – architekt i oficer rowerowy w Urzędzie Miasta Rybnika. Rowerzystów tuż przed rozpoczęciem rajdu przywitał Marcin Stach (Doradca Prezydenta Miasta ds. Rewitalizacji).