DKK: o szczęściu, naturze i sztuce Tym razem uczestnicy będą rozmawiać o dwóch książkach: „Hygge. Klucz do szczęścia” (Meik Wiking) i „Katharsis. O uzdrowicielskiej mocy natury i sztuki” (Andrzej Szczeklik).

Moderatorem spotkania jest Grażyna Polnik.

„Hygge. Klucz do szczęścia” Hygge jest pojęciem, którego nie da się dosłownie przetłumaczyć na język polski, a które jest jednym z najpiękniejszych duńskich słów. To określenie na uczucie szczęścia, ciepła, komfortu i bezpieczeństwa.
Duńczycy są najszczęśliwszym narodem na świecie. Meik Wiking, autor książki i dyrektor Instytutu Szczęścia w Kopenhadze, przybliża nam duński przepis na szczęście, którym jest właśnie filozofia hygge. (Źródło opisu: wyd. Czarna Owca).

„Katharsis. O uzdrowicielskiej mocy natury i sztuki”Książka nie próbuje epatować postępem medycyny, choć nie pomija jej zawrotnych osiągnięć.
Na tej kanwie mówi o przenikaniu medycyny przez naukę, wspomina o odkryciach, których autor był świadkiem, porusza sprawy erozji etyki lekarskiej i snuje wizje medycyny przyszłości. (Źródło opisu: wyd. Znak).

21 maja 2017 r.
Biblioteka Główna