Bibliotyka jako jest, kożdy widzi Wystawa „Bibliotyka jako jest, kożdy widzi” jest wyborem plakatów Łukasza Żywulskiego – instruktora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piekarach Śląskich i grafika Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno, które ukazują się na facebookowej stronie Plakatowo/ grafika w bibliotece.

Plakaty są spojrzeniem na środowisko bibliotek i bibliotekarzy oraz czytelników i ich wzajemnych interakcji, które często traktowane są z przymrużeniem oka w konwencji wyważonej satyry. Plakatowo to przestrzeń, na której autor porusza kwestie związane z szatą graficzną bibliotecznych wydarzeń, estetyką wnętrz, oznakowaniem regałów i pomieszczeń bibliotecznych. Autor publikuje tam zrealizowane przez siebie pomysły i projekty graficzne dedykowane bibliotekom takie jak karty biblioteczne, zakładki do książek, kalendarze, plakaty, foldery, wystawy, ulotki, wizytówki, a nawet biblioteczne krówki i inne materiały promocyjne.

Plakaty w gwarze śląskiej powstały spontanicznie, niedługo po przeprowadzce autora na Górny Śląsk. Zostały przetłumaczone przez Dominikę Kochanecką przy współudziale pracowników piekarskiej biblioteki.

Po raz pierwszy zaprezentowane zostały w trakcie piekarskiego Tygodnia Bibliotek w maju 2017 roku.

1 - 31 sierpień
Filia nr 4