Dla dzieci

Dzieci wsłuchują się w legendy VI tydzień wakacji rozpoczęła legenda o Złotej Kaczce. Dzieci wysłuchały audiobooka Liliany Bardijewskiej, rozwiązywały krzyżówkę, ustalały kolejność zdarzeń z rozsypanki, a także pisały, czego nauczyła ich ta legenda. Uczestnicy tworzyli też wydzieranki z gazet i żółtego papieru.

VII tydzień odbył się pod znakiem legendy o księciu Popielu. Mali czytelnicy wsłuchali się w tekst legendy, by później wypełnić poprawnie zadanie typu prawda/fałsz. Następnie malowali buźki i dopasowywali je do fragmentów tekstu, tworzyli mapy krainy z legendy. Bibliotekarki przygotowały także zabawy słowne. Zajęcia plastyczne polegały na wykonaniu myszy z rolki tekturowej.

Ostatni tydzień wakacji w bibliotece przeprowadza Fundacja Nido. Zajęcia zostały przygotowane w oparciu o legendę o Szklanej Górze.

Już w piątek, 25 sierpnia odbędzie się zakończenie wakacji w plenerze obok biblioteki.