„Duchy zwierząt” Lecha Pierchały Galeria Smolna zaprasza na wystawę rysunku i metaloplastyki Lecha Pierchały pt. „Duchy zwierząt”. Wernisaż odbędzie się w poniedziałek 4 września o godzinie 18:00.

Lech Pierchała o sobie:
Urodziłem się w 1980 r. w Rybniku, gdzie mieszkam do dziś. W 2000 r. podjąłem studia na Wydziale Artystycznym Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Dyplom ze specjalizacją malarską uzyskałem w 2005 r. pod okiem prof. Jerzego Wrońskiego (1930-2016), wspaniałego artysty i wspaniałego człowieka.

W swojej twórczości stosuję różnorodne techniki, jednak całość podporządkowałem rysunkowi. Rok 2003 uważam za początek własnej autonomicznej twórczości, wtedy to po raz pierwszy zacząłem rysować czarnym długopisem i tak pozostało do dziś, jest to moje ukochane narzędzie. W międzyczasie pojawia się olej, akryl jednak malarstwo, kolor, plama nie sprawiają mi satysfakcji.
W samym akcie twórczym dużą wagę przykładam do swobody i ekspresji, troszcząc się o detale. Technika i warsztat są dla mnie szalenie istotne. Efekt końcowy musi odzwierciedlać to co „wyświetliła” moja podświadomość. Jeżeli nie mam przekonania, to jestem w stanie ukończony rysunek spalić.

Wystawa wpisuje się w program Festiwalu z Ikrą.

1– 30 września 2017 r.
Filia nr 8 PiMBP