Rybnickie Dni Literatury

Spotkanie z Dorotą Masłowską Pisarka, laureatka Nagrody Literackiej Nike (2006 r.) za powieść „Paw królowej” spotkała się z mieszkańcami regionu podczas 48. Rybnickich Dni Literatury.

Moderator: Ewa Niewiadomska.

Dorota Masłowa – (ur. 1983) najpopularniejsza autorka młodego pokolenia, nazywana czasami enfante terrible polskiej literatury. Jej debiutancka powieść „Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną” uchodzi za największą polską sensację literacką ostatniego dziesięciolecia. Długo oczekiwana druga powieść Masłowskiej, „Paw królowej”, to w pierwszej kolejności powieść rozrachunkowa. Autorka odwołała się w niej do osobistych (i raczej przykrych) doświadczeń. Za tę powieść „Paw królowej” Dorota Masłowska otrzymała w 2006 roku Nagrodę Nike. W tym samym roku ukazała się jej kolejna książka, „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku”. Następnie: „Kochanie, zabiłam nasze koty”, „Dusza światowa”.
Źródło: Instytut Książki.

20 października 2017