Kultura myśli - rybnickie spotkania psychoanalityczne

W imieniu Śląskiego Koła Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej zapraszamy do Biblioteki Głównej przy ulicy Szafranka 7 na cykl wykładów i warsztatów „Kultura myśli”. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 16 grudnia o godzinie 13.00 — będzie to wykład Edyty Biernackiej „Kilka uwag o godności i wstydzie”. Na wydarzenia obowiązują zapisy. Więcej informacji znajduje się na plakacie. Z kołem można kontaktować się pisząc na adres slaskie@ptpp.pl

Śląskie Koło PTPP powstało na początku marca 2021 r. Jego powołaniu przyświecała myśl przybliżenia i popularyzowania podejścia psychoanalitycznego na terenie Śląska. W skład komitetu założycielskiego Koła weszli: Anna Grzelka, Katarzyna Leszczyńska, Sebastian Oryńczak i Michalina Włodarczyk. Działania Śląskiego PTPP skupiają się wokół podnoszenia poziomu wiedzy psychoanalitycznej i umiejętności klinicznych psychoterapeutów poprzez organizowanie wykładów otwartych oraz seminariów teoretycznych i klinicznych. W ofercie oddział ma również seminaria dla terapeutów innych modalności, na różnych etapach rozwoju zawodowego, którzy są zainteresowani psychoterapią psychoanalityczną, ale nie należą do PTPP.