Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. – dofinansowanie dla biblioteki

Dla wszystkich naszych czytelników i czytelniczek mamy dobrą wiadomość. Otrzymaliśmy kolejne dofinansowanie w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Kwota, którą możemy wydać na nowości wydawnicze to 37 692 złote. Bibliotekarki i bibliotekarze, a także kierowniczki filii już pracują nad listami książek, które uzupełnią nasze zbiory.

Przypominamy, że propozycje dotyczące zakupu nowości wydawniczych można zostawiać anonimowo na tablicy w Wypożyczalni dla Dorosłych, a także na Drzewie Życzeń stojącym przy wejściu do Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży.

Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1 w ramach NPRCz 2.0.