Ruszyły zgłoszenia do Górnośląskiej Nagrody Literackiej "Juliusz". Rybnik zaprasza do ubiegania się o Górnośląską Nagrodę Literacką „Juliusz”. Termin zgłoszeń do kolejnej edycji przedsięwzięcia upływa 23 lutego 2018 r.
Górnośląska Nagroda Literacka "Juliusz" to wyróżnienie dla najlepszej książki spośród produkcji literackiej danego roku. Nagroda wręczana jest podczas Rybnickich Dni Literatury.

W 2017 roku nagrodę otrzymała książka Moniki Muskały "Między Placem Bohaterów a Rachnitz. Austriackie rozliczenia". W pierwszej edycji zwyciężył esej biograficzny "Kobro. Skok w przestrzeń" autorstwa Małgorzaty Czyńskiej.
Dotychczasowe dwie edycje nagrody cieszyły się sporym zainteresowaniem - kapituła konkursu, którą tworzyli przedstawiciele ośrodków literackich i uniwersyteckich z różnych stron kraju, zapoznała się odpowiednio ze stoma i stu pięćdziesięcioma zgłoszonymi publikacjami!

Tymczasem można już wskazywać propozycje do kolejnej edycji nagrody. Publikacje kandydujące
do Górnośląskiej Nagrody Literackiej "Juliusz" mogą zgłaszać wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, a także wydawnictwa, osoby reprezentujące instytucje kultury oraz media o charakterze literackim i członkowie Kapituły. Data pierwszego wydania zgłaszanej książki musi mieścić się pomiędzy 1 stycznia a 31 grudnia 2017 r. Zgłoszenia należy dokonać na KARCIE ZGŁOSZENIA (załącznik do regulaminu nagrody).

Książki należy przesłać na adres:
Urząd Miasta Rybnika
ul. Bolesława Chrobrego 2
z dopiskiem "Górnośląska Nagroda Literacka Juliusz" wraz z 12 egzemplarzami publikacji z przeznaczeniem do prac związanych z wyłonieniem laureata konkursu przez członków kapituły.

Więcej informacji oraz karta zgłoszenia w regulaminie Górnośląskiej Nagrody Literackiej "Juliusz" dostępny na stronie: http://nagrodajuliusz.pl/