Mini-wystawa fotografii Andrzeja Bieniaka w Czytelni. Od stycznia w Czytelni można oglądać mini-wystawę Andrzeja Bieniaka z cyklu "Panoramy Metropolii". Wystawa potrwa do końca marca.

Andrzej Bieniak o sobie:
Od 1975 r. jestem pasjonatem fotografii artystycznej.
W pierwszych latach obcowania z fotografią podejmowałem tematy takie jak: człowiek i jego praca, wędrówki, sporty wyczynowe. Na przełomie lat 70. i 80. pochłonęły mnie sceny ustawiane z zatrzymanym ruchem. W tym czasie mocno eksploatowałem własną ciemnię. Niewątpliwie miałem wtedy słabość do zdjęć czarno-białych. Równolegle z fotografią dokształcałem się z grafiki i rysunku. Ta druga pasja pozwalała rozwijać moje artystyczne zainteresowania.
W drugiej połowie lat 80. przerwałem studia na Politechnice Śląskiej w Gliwicach
i rozpocząłem etap podróży zagranicznych po Europie. Wówczas w mojej twórczości dominowały krajobrazy oraz ludzie w swoim naturalnym środowisku. W latach 90., po powrocie z Kanady
zainteresowałem się fotografią trójwymiarową. Zdjęcia te oraz technika ich wykonania budzą sporą sensację wśród moich znajomych.
Chcąc doskonalić swoje umiejętności, postanowiłem znaleźć szkołę fotografii artystycznej. W roku 2007 ukończyłem więc „Warsztaty Fotograficzne - Fotografia, Przyroda i Czary”, na których zgłębiałem tajniki twórczej fotografii cyfrowej. Warsztaty zakończyły się udaną wystawą zbiorową.
Od 2008 roku prezentuję swoje prace na wielu wystawach. W roku 2011 związałem się z Klubem Fotograficznym „Format” w Rybniku. W latach 2013 – 2015, już jako zarządzający klubem, byłem mocno zaangażowany w propagowanie fotografii artystycznej na terenie Rybnika i okolic.
Posiadam certyfikat ukończenia warsztatów fotografii cyfrowej sygnowany m. in. przez prof. Andrzeja Strumiłłę i Piotra Malczewskiego i certyfikat ukończenia warsztatów „Odkrywanie Talentów” zorganizowanych przez firmę Brian Tracy International.

Czytelnia
Biblioteka Główna