DKK Filii nr 2 „Skazana" Hannah Kent. 22 lutego miłośnicy DKK w Filii nr 2 (ul. Zebrzydowicka 30) będą dyskutować o książce „Skazana" Hannah Kent.

O książce:
W roku 1829 w północnej Islandii Agnes Magnúsdóttir zostaje skazana za współudział w brutalnym morderstwie popełnionym na dwóch mężczyznach. Agnes ma czekać na egzekucję w gospodarstwie przedstawiciela miejscowej władzy, urzędnika okręgowego Jóna Jónssona, jego żony i dwóch córek. Przerażona obecnością morderczyni pod swoim dachem rodzina unika z nią wszelkich rozmów. Tylko Tóti, młody wikariusz wyznaczony na opiekuna duchowego Agnes, próbuje ją zrozumieć, starając się uchronić jej duszę przed potępieniem.
Oparta na faktach powieść „Skazana” to głęboko wzruszająca opowieść o wolności osobistej: o tym, jak nas widzą, w przeciwieństwie do tego, za kogo sami się uważamy, i o tym, jak można zaryzykować wszystko dla miłości.

Źródło: wydawnictwo Pruszyński i S-ka.

Moderatorem spotkań DKK w Filii nr 2 jest Hanna Koper.

Filia nr 2
ul. Zebrzydowicka 30