Bronner T.& Ilg D.: Nightfall "Nightfall" to kolejny album niemieckiej gwiazdy jazzu – Tilla Brönnera zrealizowany dla Sony Masterworks.

Tym razem usłyszymy go w duecie z długoletnim partnerem muzycznym - kontrabasistą Dieterem Ilgiem. Grę na trąbce studiował w Wyższej Szkole Muzycznej w Kolonii. Do najważniejszych jego nauczycieli należą: Prof. Malte Burba oraz amerykański trębacz jazzowy Bobby Shew. W 1993 roku ukazał się jego pierwszy samodzielny album pt. "Generations of Jazz", na którym towarzyszyli mu tacy muzycy jak: Ray Brown, Jeff Hamilton, Frank Chastenier i Grégoire Peters.

Album ten otrzymał od razu nagrodę Niemieckiej Krytyki Fonograficznej. W efekcie tego Till Bronner rozpoczął stałą współpracę koncertową z takimi artystami jak: Dave Brubeck, Tony Bennett, Mark Murphy, James Moody, Monty Alexander, Nils Landgren oraz Klaus Doldinger i Joe Sample.

W latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia rozpoczęła się jego intensywna działalność artystyczna. Od 2010 do 2011 Till Brönner wspólnie z Sarah Connor był jurorem oraz mentorem w telewizyjnym talent show "X Factor" emitowanym w stacjach RTL i VOX dwukrotnie wygrywając w kategorii wiekowej "powyżej 25 lat".

Dzięki temu udało mu się zyskać dość dużą rozpoznawalność na niemieckim rynku medialnym. Swoje odejście z programu tłumaczył chęcią poświęcenia się głównej pasji – trąbce jazzowej.

1. A Thousand Kisses Deep
2. The Fifth of Beethoven