Dąbrowska Ania - The Best of Kompilacja największych przebojów zawiera 15 utworów, pokazujących pełen przekrój i ewolucję muzycznego stylu artystki.

Listę utworów na "The Best Of" otwierają single z jej avant-popowego, delikatnie elektronicznego debiutu. Znajdziemy na niej także wszystkie przeboje z okresu fascynacji stylem retro – akustyczne, nawiązujące do polskiej muzyki lat 60. i 70. piosenki z "Kilku historii na ten sam temat", nieco bardziej eklektyczne, zagłębiające się raz w estetykę lat 50. ("Nigdy więcej nie tańcz ze mną"), raz w epokę disco ("W spodniach czy w sukience") utwory z jej trzeciego albumu, a także "Bang Bang" z albumu "Ania Movie" z filmowymi piosenkami.

Nie zabrakło także utworów z dwóch płyt, na których Ania zwróciła się w kierunku współczesnego popu – bardziej alternatywnej, słodko-gorzkiej "Bawię się świetnie" oraz przebojowej, podwójnie platynowej "Dla naiwnych marzycieli".

"The Best Of" zawiera także nigdy dotąd niepublikowany utwór zatytułowany "Z Tobą nie umiem wygrać" oraz "Porady na zdrady (Dreszcze)".