Wystawa grafiki Karola Babilasa Od 1 marca Biblioteka Główna zaprasza na wystawę grafiki Karola Babilasa.

Karol Babilas (ur. 1992 r.), student Grafiki Warsztatowej na ASP Katowice.
Zajmuje się szeroko rozumianymi działaniami kreatywnymi w sferze grafiki, malarstwa, obrazu.

Autor o wystawie:
HipnoZwidoFaza jest dla mnie podróżą do wspomnień z dzieciństwa, ponownym spojrzeniem na krajobraz czy też pojawiające się przedmioty, obiekty, które spotykam w drodze.
Droga z jednej strony jest dla nas tym dokąd zmierzamy – celem, często nie znanym, ukrytym gdzieś daleko w przestrzeni, z drugiej strony jest sferą mikrobiologiczną, pozornie bliską, lecz często niedostrzeganą przeciętnemu przechodniowi.

Dokąd prowadzą nas drogi z pogranicza snu i jawy-przenikające się wzajemnie wspomnienia z dzieciństwa, marzenia i rzeczywistość? Jak silne piętno w nas pozostawiają i czy warto się w nich zagłębiać? W moich pracach tworzę sploty jednej i drugiej strony krajobrazu, łącząc je i zacierając granice tego co w nim rzeczywiste, uwydatniając pewną obcość tego co przeminęło.

1- 31 marca 2018 r.
Biblioteka Główna