DKK Filii nr 2 "Ósme życie (dla Brilki)" Nino Haratischwili 22 marca Filia nr 2 zaprasza na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

O książce:
Przejmująca epicka opowieść rozgrywająca się na tle zmieniającej się Europy XX wieku.
Mroźna zima. Na świat przychodzi Stazja, córka najsłynniejszego w carskiej Rosji gruzińskiego wytwórcy czekolady. Wraz ze Stazją i kolejnym pokoleniami rodziny Jaszich zanurz się w gąszcz historii najkrwawszego ze stuleci.

Od pierwszej wojny światowej przez rewolucję październikową i drugą wojnę światową do początku XXI wieku. Od gruzińskich wybrzeży Morza Czarnego po Berlin, Paryż i Londyn.
Ósme życie to jeden z najpiękniejszych, a jednocześnie dręczonych przeszłością głosów młodego pokolenia przypominający o wciąż nieodrobionej lekcji historii Europy. Nino Haratischwili stworzyła powieść, na jaką czeka się latami: epicki rozmach, pełnokrwiści bohaterowie, wielkie namiętności i cudowny, plastyczny styl.Źródło: wydawnictwo Otwarte

Filia nr 2
ul. Zebrzydowicka 30