„Zabierz, przeczytaj, podaj dalej” Zapraszamy do hali dworca PKP do bookcrossingowej półki bibliotecznej, gdzie nieodpłatnie można wypożyczyć książkę!

Autorem tej oryginalnej półki jest Mariusz Machulik z pracowni graficznej 10.piętro w Rybniku.

Ideą przyświecającą akcji bookscrossingowej jest wolna wymiana książek - zabierz książkę ze sobą do podróży, przeczytaj i wymień na inną, by kolejny podróżny również mógł cieszyć się lekturą.

Podobne plenerowe biblioteki działają w wielu miastach na całym świecie. Idea bookscrossingu narodziła się w Stanach Zjednoczonych na początku XX wieku i bardzo szybko przyjęła się również w Polsce.

"Bookcrossing to idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych, po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej" - źródło: Wikipedia.pl