Wystawa "Ptaki" Adama Kota w Czytelni. Od kwietnia do czerwca 2018 w Czytelni można oglądać mikrowystawę zatytułowaną "Ptaki".
Autorem prezentowanych fotografii jest pan Adam Kot.

Adam Kot o sobie:
Moja fotograficzna pasja rozpoczęła się w młodości, w momencie gdy wziąłem do ręki aparat mojego ojca. Pamiętam do dziś, że był to model Start II.
Od tamej pory odgłos migawki towarzyszył mi już przy wszystkich ważnych wydarzeniach życiowych.
Z biegiem lat tematyka moich zdjęć ewoluowała: od fotografii rodzinnej przez krajobrazową i reporterską, aż do fotografii przyrodniczej.
Choć obecnie koncentruję się na fotografowaniu natury, nie zapominam o innych tematach.

Fotografią ptasią zajmuję się od dekady i na tym polu jestem laureatem wielu konkursów, między innymi jednej z edycji Wielkiego Konkursu National
Geographic, Konkursu Fotograficznego im. Włodzimierza Puchalskiego, Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego Perły Polskiej
Przyrody, czy konkursu Leśne Fotografie. Moje zdjęcia publikowane były również w czasopismach fotograficznych i na portalach tematycznych.

Fotografowanie przyrody to tzw. białe łowy, które pozwalają fotografowi/łowcy w sposób bezkrwawy „ustrzelić chwilę” czy „złapać” gatunek. Jest to jednak dziedzina wymagająca i trudna.
Dlaczego? Zanim powstanie zdjęcie trzeba się napracować (wybór miejsca, budowa czatowni, podchodzenie...i czekanie), aby coś w zamian otrzymać.
Nie można też przemilczeć tego, jak potrzebny tu jest też refleks, strategia i zwyczajny łut szczęścia.
Niestety często bywa, że wraca się „z niczym” i wtedy nie można się poddawać.

Na swoich zdjęciach uwieczniam przyrodę Śląska, głównie rejonów Olzy i Odry.
Trafiają mi się również „sesje” wyjazdowe: Biebrza, Białowieża, Mazury.
Moja pasja sprawia mi wiele przyjemności, zaspokaja potrzebę obcowania z naturą, wyciszenia oraz odpoczynku. Sprawia że mogę „naładować” swoje baterie
i podążać dalej do przodu...

Biblioteka Główna
Czytelnia