IMAGINATED Artura Musioła
Galeria Smolna (Filia nr 8) zaprasza na wystawę fotoilustracji sci-fi/postapo Artura Musioła IMAGINATED.

Autor o wystawie:
Wyobraź sobie świat, w którym człowiek jest tylko małym, niesamodzielnym trybem rynkowej machiny. Wyobraź sobie świat, w którym ludzkość została zmieniona w zlepek istnień, których celem jest bezzasadny, otępiały konsumpcjonizm. Bez moralności, bez ambicji, bez celów, bez uczuć, nasza rasa brnie przez pozostały jej czas wlepiona w wirtualną rzeczywistość, która zastąpiła prawdziwy świat. Umysły wszystkich ludzi są połączone są w jeden, bezkształtny organizm sterowany przez jednostkę, która przygarnęła sobie wszelką kontrolę nad światem, jaki dotychczas znaliśmy.

"IMAGINATED" to seria fotokompozycji przedstawiająca artystyczną wizję postapokaliptycznego świata, w którym ludzkość utraciła swe cnoty i dała się wciągnąć w grę, której nie może już wygrać. Prace pokazują to, czym może stać się Ziemia i jej mieszkańcy, którzy już teraz odsuwają się od rzeczywistości na rzecz życia w świecie mediów społecznościowych, pośredniej komunikacji i wirtualnych podniet.

Jestem fotografem, projektantem, fascynatem cyfrowych technik wizualnych, grafikiem w prawie każdym tego słowa znaczeniu. Od lat zachwyca mnie tematyka futuryzmu, sci-fi i post-apo. W swoich pracach - tworzonych najpierw wewnątrz głowy, a następnie wewnątrz komputera - staram się poruszać współczesną problematykę i osadzać ją w nierzeczywistym miejscu i czasie; w świecie, który sam sobie wymyślam i kreuję. Staram się by historia, którą opowiadam nieruchomym obrazem zostawiła u odbiorcy wrażenie, jakie wywołuje dobra książka czy film - intryguje, zmusza do refleksji i pozostawia niedopowiedzenia, które widz sam musi zinterpretować.

08 maja - 30 czerwca.
Wernisaż wystawy 11 maja o godz.: 18:00.
Filia nr 8 PiMBP
Galeria Smolna