XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek - Biblioteka Rybnik

XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
Jak co roku początek maja będzie upływał pod znakiem książki, bowiem rozpoczyna się Tydzień Bibliotek. Jest to ogólnopolska inicjatywa mająca na celu promocję szeroko zakrojonych działań skupionych wokół czytelnictwa.
Tegoroczny Tydzień Bibliotek będzie przebiegał pod hasłem "DoWolność Czytania" a potrwa od 8 do 15 maja.

Od 8 do 30 maja zapraszamy na wystawę pokonkursową JASNOWIDZE. Edycja druga, która można będzie obejrzeć w Galerii Biblioteki Głównej

Również 8 maja zapraszamy najmłodszych użytkowników Biblioteki na spotkanie z panem Waldemarem Cichoniem, autorem serii książek o przygodach niesfornego kota, Cukierka. Spotkanie będzie się odbywało w Sali Wykładowej o godzinie 11:30.

Fani serii "Skazaniec" będą mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim z Krzysztofem Spadło 9 maja o godzinie 17:00 w Filii nr 12 (Ochojec, Ul.Rybnicka 23)

10 maja zapraszamy dzieci od wieku od 0 do 3 lat wraz z rodzicami na Spotkania z Książeczką, które odbędą się pod Wierzbą Czytelników przy Filii nr 4 (Paruszowiec-Piaski, Ul. Za Torem 3b)

11 maja zapraszamy na wernisaż wystawy IMAGINATED Artura Musioła, który odbędzie się w Filii nr 8 o godzinie 18:00.

18 maja o godz. 17:00 Biblioteka Główna zaprasza na spotkanie z Wojciechem Jagielskim, dziennikarzem, reportażystą i publicystą, autorem wielokrotnie nagradzanych reportaży: "Dobre miejsce do umierania", "Wypalanie traw", "Wszystkie wojny Lary", oraz wydanego w styczniu "Na wschód od zachodu".

Tydzień Otwartego Magazynu będzie trwał od 8 do 15 maja. Będzie okazja do kupienia książki w cenie 2 zł.