Tak "Tydzień Bibliotek" świętowały Filie.
Tydzień Bibliotek w Filii nr 4 to tradycyjne lekcje biblioteczne i odwiedziny Przedszkolaków z Przedszkola nr 3 i Przedszkola Bajtuś – dzieci dowiedziały się co to Książka, kim jest autor i ilustrator, zapoznały się z zasadami wypożyczania w bibliotece oraz wykonały własne książeczki.
GALERIA

W Filii na 7 dnia 8 maja z okazji "Tygodnia Bibliotek" odbyły się zajęcia plastyczne dla klasy pierwszej z SP 35, które prowadziła jedna z naszych czytelniczek - Pani Paulina Sulich. Dzieci w trakcie zajęć miały za zadanie stworzenie zakładki do książki w kształcie biedronki.

Dnia 10 maja odwiedziła nas wesoła grupa 4-ro latków z Przedszkola nr 14 z Chwałowic. Nasi mali goście zapoznali się z naszą Biblioteką, wysłuchali wierszy Jana Brzechwy i świetnie bawili się kolorując przygotowane przez nas obrazki.

Dnia 11 maja nasza czytelniczka ponownie przeprowadziła zajęcia plastyczne z dziećmi, tym razem "Stworki Potworki" z papieru robiły dzieci z klasy II z SP 35.

Dnia 14 maja w naszej Filii jedna z naszych czytelniczek - Pani Kinga Nowak prowadziła zajęcia z uczniami klasy III z SP 13. Tematem zajęć było opowiadanie pt. "Królewicz" Doroty Suwalskiej oraz dyskusja dzieci na temat dobrego i złego zachowania. Pod koniec w ramach terapii grupowej - dzieci współpracowały przy zajęciach plastycznych.
GALERIA

Filię nr 18 z kolei odwiedziły grupy z przedszkoli nr 42,43,11 oraz Bajkowe Pięterko. W czasie zajęć dzieci poznały teatrzyk kamishibai, zapoznały się w księgozbiorem dziecięcym, dowiedziały się jak wypożycza się książki oraz sposób powstania książki, wysłuchały bajek i opowieści.
GALERIA

W Filii nr 11 odbywały się warsztaty literacko-plastyczne z Fundacją NIDO pt.: "Wolność - co to takiego?". Dzieci słuchały fragmentów książek i wyklejały prace na zadany temat.