Biblioteka Główna zaprasza 2 czerwca na NOC BIBLIOTEK - Biblioteka Rybnik

Biblioteka Główna zaprasza 2 czerwca na NOC BIBLIOTEK
Biblioteka Główna zaprasza 2 czerwca na Noc Bibliotek. Tegoroczna impreza upłynie pod hasłem RzeczpospoCzyta.

W programie:

gra biblioteczna „Pan Samochodzik i Wielka Gra”, będąca szansą na amnestię. REGULAMIN GRY

o godzinie 18:00 spotkanie z Łukaszem Walewskim. Łukasz Walewski jest dziennikarzem radiowej Trójki. Jest absolwentem Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Łódzkim. W kręgu jego zainteresowań znajduje się szeroko rozumiana dyplomacja, co było przyczynkiem do napisania takich książek jak "Polski most szpiegów. Kulisy operacji dyplomatycznych oczami ambasadora RP", "Ambasadorowie. Czego nie powie Ci królowa", czy "Przywitaj się z królową. Gafy, wpadki, faux pas i inne historie".

o godzinie 19:30 koncert zespołu Plateau. Ich koncerty są unikalnym połączeniem liryki i elementów
kabaretowych z dużą dawką autoironii. Mimo rzadkiej obecności zespołu w mediach... występy Plateau często są wyprzedane do ostatniego miejsca. Zespół bawi się muzyką, używając nie tylko gitar, ale także... piły do drewna, butelki czy cymbałek.

o godzinie 21:00 spotkanie z Michałem Ogórkiem. Michał Ogórek, znany i ceniony dziennikarz, felietonista, satyryk, a także krytyk filmowy. Autor takich książek, jak: "Przewodnik po Polsce", "Najlepszy Ogórek, czyli kalendarz na każdy rok", a także współautor publikacji "Polska między wierszami. Życie codzienne w PRL".

Oraz wiele innych atrakcji.

Początek o godz.: 18:00
Biblioteka Główna