Kapituła Górnośląskiej Nagrody Literackiej "Juliusz" wyłoniła listę książek nominowanych do nagrody. Kapituła Górnośląskiej Nagrody Literackiej "Juliusz" wyłoniła następującą listę książek nominowanych do trzeciej edycji nagrody (kolejność alfabetyczna):

1) Grzegorz Bogdał, Floryda

2) Renata Lis, Lesbos

3) Dorota Masłowska, Jak przejąć kontrolę nad światem, nie wychodząc z domu

4) Robert Rybicki, Dar Meneli

5) Ewa Winnicka, Był sobie chłopczyk

Górnośląska Nagroda Literacka "Juliusz" to wyróżnienie dla najlepszej książki spośród produkcji literackiej danego roku. Nagroda wręczana jest podczas Rybnickich Dni Literatury.

W 2017 roku nagrodę otrzymała książka Moniki Muskały "Między Placem Bohaterów a Rachnitz. Austriackie rozliczenia". W pierwszej edycji zwyciężył esej biograficzny "Kobro. Skok w przestrzeń" autorstwa Małgorzaty Czyńskiej.

Dotychczasowe dwie edycje nagrody cieszyły się sporym zainteresowaniem - kapituła konkursu, którą tworzyli przedstawiciele ośrodków literackich i uniwersyteckich z różnych stron kraju, zapoznała się odpowiednio ze stoma i stu pięćdziesięcioma zgłoszonymi publikacjami!

Wiecej na stronie: http://nagrodajuliusz.pl/